PASPAYI NEDİR?

Marmara bölgesinde 1999 yılında yaşadığımız iki büyük depremin ardından İstanbul başta olmak üzere büyük kentlerimizde yaşayan vatandaşlar binalarının olası bir depreme karşı incelenmesi işine önem vermeye başladılar.

KOROZYON AÇISINDAN PASYPAYININ ÖNEMİ

Betonarme elemanların içerisinde bulunan çelik donatıların yer yer paslanarak çapını ve kalitesini kaybetmesine neden olan korozyonun oluşmasında bir çok neden sayılabilir. Bunları sıralarsak; Beton elemanlardaki net beton örtüsünü (Paspayının) yetersiz olması, Özellikle deniz kıyısına yakın olan inşaatlarda havalardaki klor iyonları yanında nem miktarının yüksek olması korozyon açısından paspayının önemi arttırmaktadır.

Milpaş Plastik

Milpaş Plastik Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 2009 yılında kurulmuş olan ve plastiğe % 100 hizmet veren bir kuruluştur. Başlangıçta 2 enjeksiyon makinası ve 4 kişilik kadrosuyla üretime başlayan şirket, bugün 6 enjeksiyon makinası 9 extruder makinası ve 40 kişilik kadrosuyla Yıllık 2.000 ton üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. Sürekli kalite, dayanıklı ekipmanlar parolası ile yenilikleri takip eden Milpaş Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ağını geliştirerek, müşterilerine daha iyi ve hızlı hizmet verme politikasını devam ettirmektedir.