Milpaş Plastik Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 2009 yılında kurulmuş olan ve plastiğe % 100 hizmet veren bir kuruluştur. Başlangıçta 2 enjeksiyon makinası ve 4 kişilik kadrosuyla üretime başlayan şirket, bugün 6 enjeksiyon makinası 9 extruder makinası ve 40 kişilik kadrosuyla Yıllık 2.000 ton üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. Sürekli kalite, dayanıklı ekipmanlar parolası ile yenilikleri takip eden Milpaş Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ağını geliştirerek, müşterilerine daha iyi ve hızlı hizmet verme politikasını devam ettirmektedir.


MİLPAŞ
PASPAYI NEDİR?

Paspayı hem betonarme yapılarda kullanılan ve beton içinde kalan inşaat çeliği ile dış etkenleri birbirinden ayırmak için (hava, sıvı vb.) kullanılan plastik davranışlı malzeme olarak adlandırılmakta, hemde bırakılan bu mesafeyi tanımlamaktadır.

NEDEN PASPAYI?

Betonarme elemanların içerisinde bulunan çelik donatıların yer yer paslanarak çapını ve kalitesini kaybetmesine neden olan korozyonun oluşmasında bir çok neden sayılabilir. Bunları sıralarsak; Beton elemanlardaki net beton örtüsünü (Paspayının) yetersiz olması, Özellikle deniz kıyısına yakın olan inşaatlarda havalardaki klor iyonları yanında nem miktarının yüksek olması korozyon açısından paspayının önemi arttırmaktadır.

İç Mimarlık
MİLPAŞ
peyzaj mimarlık
MİLPAŞ
Vizyonumuz

Geniş olanaklar ve sürekli gelişimi hedefleyen yapısı ile Milpaş Plastik bundan sonra da bu yöndeki gelişmelerini takip edip bünyesinde uygulamaları sürdürecektir.